Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Szkoła w Internecie

MISJA ZESPOŁU SZKÓŁ im. gen. WŁADYSŁAWA ANDERSA:

Misją Szkoły jest stworzenie warunków do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju każdego ucznia, pomoc w mądrym wykorzystaniu jego intelektualnych i osobowościowych predyspozycji.

Celem szkoły jest nauczanie w połączeniu z praktycznymi umiejętnościami w atmosferze wzajemnej życzliwości. Zadaniem szkoły jest przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego i godnego życia. Misją szkoły jest umożliwienie uczniom zdobycia wykształcenia na wysokim poziomie, przygotowanie ich do podjęcia nauki na uczelniach wyższych, nauczenie aktywności na rynku pracy.

Dążeniem szkoły jest wychowanie ludzi odpowiedzialnych, świadomych podejmowanych decyzji i otwartych na świat. Celem szkoły jest kształcenie tolerancji wobec drugiego człowieka, uczenie wrażliwości na jego potrzeby, promowanie świadomości dziedzictwa regionalnego i narodowego oraz przygotowanie do życia w zjednoczonej Europie.

Zadaniem szkoły jest zapewnienie uczniom bezpiecznej nauki.

 

WIZJA ZESPOŁU SZKÓŁ im. gen. WŁADYSŁAWA ANDERSA:

Wizja szkoły bez działania jest marzeniem, a wizja połączona z działaniem stanowi przyszłość szkoły.

Szkoła ma za zadanie pobudzanie do działania, uczenie otwartości na świat, inspirowanie do rozwoju wewnętrznego, animowanie kreatywności, mobilizowanie do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi, stymulowanie wyobraźni i wrażliwości uczniów. Zadaniem placówki jest kształcenie twórczych zachowań uczniów, opieka merytoryczna nad jednostkami utalentowanymi, wyzwalanie zdolności i wspieranie w ich rozwijaniu, wspomaganie wychowanków w zdobywaniu wiedzy praktycznej przydatnej do pełnienia w życiu różnych ról społecznych.

Dążeniem szkoły jest wdrażanie innowacji pedagogicznych, programów autorskich, realizowanie projektów edukacyjnych.

Celem szkoły jest nastawienie na rozwój edukacji językowej uczniów poprzez wyjazdy za granicę, poszerzenie współpracy międzynarodowej ze szkołami w Niemczech, na Ukrainie. Przyszłością placówki jest przekształcenie się w szkołę samorządną, w której nauczyciele wraz z rodzicami i uczniami będą ustalać kierunek rozwoju szkoły, co będzie stanowiło część rocznego planu pracy szkoły.

Szkoła nastawiona jest na promowanie wysokiej jakości nauczania w środowisku lokalnym, popularyzowanie jej blisko siedemdziesięcioletniej tradycji i dorobku. Placówka kładzie nacisk na rozwój zainteresowań naukowych, artystycznych i twórczych młodzieży poprzez stworzenie ciekawych kół zainteresowań wynikających z potrzeb uczniów. Uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach przedmiotowych.

Szkoła prezentuje nowatorskie projekty uczniów w przestrzeni lokalnej, aktywnie współpracuje z instytucjami społecznymi i kulturalnymi w mieście. Uczniowie planują karierę zawodową dzięki szeroko rozwiniętemu doradztwu zawodowemu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: ZSP Zlocieniec 04-01-2008 12:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Robert Żołynia 26-02-2008
Ostatnia aktualizacja: Robert Żołynia 29-06-2022 12:53